top of page

"A 50 minuts d’Europa"

Aquest cap de setmana el Club Hoquei Caldes escriurà una nova pàgina en la seva història. Després d’un final de lliga extraordinari sumant 18 dels últims 21 punts, els de Candami arriben a la última jornada depenent de si mateixos per tornar a la CERS.El rival serà l’Asturhockey que posarà les coses molt complicades, tot i que no s’hi juga res, el conjunt asturià buscarà tancar la temporada amb victòria davant de l’afició, una de les més fidels de la lliga. Els de Miranda han completat un any molt irregular i no han pogut lluitar per la permanència però han sigut capaços de superar a l’Alcoi a casa o l’Arenys a domicili. Liderats per Pelayo Aspra en atac amb 16 gols, la fragilitat defensiva els ha condemnat al descens.

Els calderins afronten la cita amb confiança i el retorn europeu és el premi merescut per un tram final de temporada excel·lent. Ferran Rosa, amb 18 gols, i Pol Galbas, amb 17, són les principals armes en atac d’un equip que s’ha fet fort des de la defensa i que disposa d’una rotació en un gran estat de forma. Els de la Torre Roja es troben a un punt de sumar la millor temporada a l’OK Lliga i serà un altre dels al·licients d’un duel que es presenta apassionant.

S’espera el desplaçament d’aficionats vallesans a la cita per veure l’equip tornar a representar el nostre poble per les pistes d’Europa. El proper diumenge a partir de les 18 de la tarda, Asturhockey – Recam Làser Caldes, en directe per OK Liga TV.

94 visualizaciones0 comentarios

Entradas Recientes

Ver todo

El Recam Làser Caldes rebrà aquest dissabte a les 20h al PHC Sant Cugat en la 22a jornada de la Parlem OK Liga. Els calderins arriben amb la necessitat de sumar els tres punts després de les últimes d

Derrota del Recam Làser Caldes a la pista de l’Arenys de Munt per 5-4 en la 21a jornada de la Parlem OK Liga, disputada dimecres. Els calderins necessitaven sumar els tres punts per tenir certa comodi

Aquest dimecres el Recam Làser Caldes disputarà una nova jornada de la Parlem OK Liga a la pista de l’Arenys de Munt. Un duel corresponent a la 21a jornada del campionat. Els calderins arriben a la ci

bottom of page